Recent Changes - Search:

PmWiki

pmwiki.org

upraviť bočnú lištu

Tvorba nových stránok

autori (základné) Pre vytvorenie novej stránky, potrebujete upraviť existujúcu stránku, a na nej pridať odkaz na stránku, ktorú chcete vytvoriť.

Aby ste odkázali na vašu novú stránku, musíte pre ňu vybrať názov. Najlepšie názvy popisujú aj obsah stránky, takže každý si môže ľahko zapamätať a napísať názov.

Existujú dva hlavné spôsoby ako vytvoriť odkaz:

  1. Dvojité hranaté zátvorky: Napísanie [[moja nova stranka]] vytvorí odkaz na moja nova stranka?. S odkazmi v dvojitých hranatých zátvorkách možno robiť veľa vecí?.
  2. WikiSlová: Na serveroch, ktoré majú zapnuté WikiSlová ako syntax pre tvorbu odkazov, napísanie MojaNovaStranka vytvorí odkaz na MojaNovaStranka?. WikiSlová? sú SpojeneSlovaZacinajuceVelkymiPismenami, a, na takýchto serveroch, nie sú potrebné dvojité hranaté zátvorky aby sa stali odkazmi. Všimnite si, že niektoré servery majú vypnuté odkazy pomocou WikiSlov -- vrátane tohto!

Môžete vidieť, že odkazy na moja nova stranka? majú všetky za sebou otázniky. To preto lebo moja nova stranka? ešte nebola napísaná. Kliknutie na odkaz vás prenesie na editovací formulár, kde môžete napísať a uložiť novú stránku.


Ďalší spôsob ako vytvoriť stránku: v poli adresy vo vašom webovom prehliadači (kde je URL stránky), zmeňte názov aktuálnej stránky na názov stránky, ktorú chcete vytvoriť, a stlačte Enter alebo urobte to čo by ste normálne urobili aby ste prešli na nové umiestnenie. PmWiki vám potom svedomito oznámi, že stránka, ktorú ste zadali neexistuje, ale môžete kliknúť na odkaz "Upraviť" aby ste vytvorili, upravili a uložili novú stránku.

Zlé na tejto metóde je, že na vašu novú stránku nie sú žiadne odkazy, takže ste jediná osoba, ktorá vie, že existuje. Bude sirotou, nečítaná, neodkazovaná, nemilovaná. Preto pridanie odkazu na existujúcu stránku alebo na BočnúLištu je lepší spôsob pre vytvorenie stránky.


Môžete tiež organizovať príbuzné stránky do skupín?, a odkazovať medzi stránkami v rôznych skupinách. Zistite viac?.

<< Základy editovania | Index dokumentácie | Odkazy >>


. Preklad stránky PmWiki.CreatingNewPages - Pôvodná stránka je na PmWikiSk.CreatingNewPages - Backlinks
Posledné zmeny:
PmWikiSk.CreatingNewPages: September 10, 2011, at 04:36 PM
PmWiki.CreatingNewPages: December 11, 2010, at 01:12 AM

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on September 10, 2011, at 04:36 PM